Sjezd

Pro první sjezdy na lyžích i snowboardu

SK Ski Policie Bedřichov

hned u vily Wander

Areál nabízí 2 lyžařské vleky: 1x POMA 200 m dlouhý a 1x POMA 140 m dlouhý. Svah je vhodný pro začátečníky. Sjezdovka má denní úpravu svahu a je uměle zasněžována. Na sjezdovce je provozována Lyžařská škola, která zajišťuje výuku lyžování a snowboardu pro děti i dospělé, pro skupiny i jednotlivce.

V areálu jsou zajišťovány kurzy lyžování pro děti o víkendech a prázdninách. Areál je v provozu 7 dní v týdnu od rána do večera.

Ski Areál Bedřichov

1  km od vily Wander

Areál nabízí lyžování na 4.500 metrech sjezdovek. Jedná se široké tratě střední a nízké obtížnosti, díky tomu jsou vhodné pro lyžařské vyžití rodin s dětmi. Sjezdové tratě jsou vybaveny systémem technického zasněžování. Večerní lyžování probíhá na 510 m. dlouhé sjezdovce Malinovka.

Areál nabízí 6 vleků, z toho dva kotvového typu a ostatní typu Poma. Přímo v centru ski areálu na Malinovce je též umístěn dětský vlek s odděleným prostorem pro výuku. Kamera

Ski Areál Severák

8 km od vily Wander

Ve ski areálu na Severáku, který se nachází v Hraběticíh v Jizerkách, naleznete 10 lyžařských vleků a jeden pojezdový koberec. 9 vleků je typu poma a jeden, na sjezdovce Jih, je kotvový. 

Ve ski areálu Severák si zalyžujete na 4.300m širokých sjezdových tratích nízké a střední obtížnosti. Díky tomu jsou vhodné pro výuku lyžování. Většina hlavních sjezdovek je vybavena systémem na výrobu technického sněhu. Pro zkušenější lyžaře je určena sjezdovka JIH. Nejdelší sjezdovkou ve skiareálu Severák je Přemostění s délkou 645m. Večerní lyžování na 320m dlouhé sjezdovce U Arniky I.  Kamera

Ski Areál Tanvaldský Špičák

16 km od vily Wander

Ve ski areálu Tanvaldský Špičák si zalyžujete na celkem 8.200m sjezdovek. Nejdelší sjezdovka Turistická je dlouhá 1.760m s 280 metrovým převýšením. Ve ski areálu je 5 sjezdových tratí delších než 1 km a ve ski areálu naleznete sjezdovky všech stupňů obtížností - od nejtěžší černé až po lehké modré. 7 km sjezdových tratí je vybaveno systémem technického zasněžování a denně upravovány. Večerní lyžování na 600m dlouhé sjezdovce Špičák 2 Zalomený. Jedná se o nejdelší sjezdovky v Jizerkách!

Hlavním přepravním prostředkem pro lyžaře již od roku 2003 4-sedačková lanová dráha Doppelmayer. Dále Vás na vrchol dopraví kotvový lyžařský vlek od stejné firmy. Ve ski areálu se dále nachází 4 vleky typu poma - Zalomený, Pod lesem, Přibližovák a Dětský. Pro nejmenší lyžaře a jejich výuku v areálu naleznete pojízdný koberec SUNKID. Večerní lyžování na vleku Zalomený ve středisku Tanvaldský Špičák II.

Ski Areál Ještěd

25 km od vily Wander

Celková délka sjezdařských tratí: 9,2 kilometrů
Nadmořská výška: 540 až 1000 metrů
Počet lanovek: 2 čtyřsedačkové, 1 dvousedačková, 1 kabinová lanovka (pro 38 osob) provozovatel ČD a.s.
Počet vleků: 5